Kuo ypatingi antikvariniai deimantai?

Senovinio šlifavimo brangakmeniai šiandien yra labai vertinami ir ieškomi dėl savo unikalumo. Jie niekuo nenusileidžia apdirbtiems šiuolaikinėmis technologijomis.

"Senoviniai deimantai puikiai apjungia istorijos dvelksmą su įnoringa romantiška estetika. Tokiais brangakmeniais inkrustuoti sužadėtuvių žiedai ir mūsų laikais atrodo elegantiškai bei nepriekaištingai."

Antikvariniai (kairėje) ir šiuolaikiniai deimantai.

Iki 18 amžiaus deimantai buvo kasami Indijoje. Atsargoms mažėjant, rinkoje įsitvirtino Brazilija. Ji šioje srityje dominavo iki 1866 metų, kai Pietų Afrikos Respublikoje buvo atrastas labai didelis deimantas, svėręs net 21 karatą. Netrukus šią šalį užplūdo daugybė brangakmenių ieškotojų. Kasyklas po kelių dešimtmečių įsigijo De Beers kompanija ir apribojo akmenų tiekimą, kad išlaikytų paklausą bei aukštas kainas.

Šimtmečius deimantai simbolizavo galią ir turtą. Su jais dirbo tik labai patyrę, aukštos kvalifikacijos meistrai. Jie paprastai kūrė papuošalus pagal specialius užsakymus aukštesniosios klasės atstovams. Dirbiniai buvo gaminami rankomis ir tai užtrukdavo net ne vienerius metus. Jie pasižymėjo kokybe ir itin aukšta meistryste.

Deimantai buvo vertinami pagal svorį. Kuo prašmatnesnis senovinis papuošalas, tuo jame esantys akmenys didesni. Svarbu pažymėti, kad juvelyrai dirbo su tuo, ką turėjo, todėl papuošalui pagaminti jie naudojo net skirtingų atspalvių ar švarumo akmenis.

Briliantinio šlifavimo deimantai (kairėje) ir rožinio šlifavimo deimantai

Antikvariniai deimantai žvilga kitaip nei briliantai. Jų spindesys - ypatingas. Meistrai dėjo visas pastangas, kad brangakmenių grožis atsiskleistų esant silpnam apšvietimui. 18 amžiuje dėl žvakių gamybos pažangos aukštuomenės pobūviai tapo šviesesni. Atsižvelgus į tai, rožinio šlifavimo deimantus pradėta daryti su daugiau facetų, kad šie labiau spindėtų.

Senieji meistrai labai retai darydavo papuošalų kopijas. Tai reiškia, kad antikvarinio dirbinio įsigijimas suteikia galimybę turėti tai, ko niekas daugiau neturi. Maža to, senoviniai deimantai yra žymiai retesni už šiuolaikinius, nes jų yra tiek, kiek tuo metu buvo nušlifuota. Tad ir tokių brangakmenių paieškos pagal pageidaujamus kriterijus gali užtrukti gerokai ilgiau.

Senoviniai deimantai puikiai apjungia istorijos dvelksmą su įnoringa romantiška estetika. Tokiais brangakmeniais inkrustuoti sužadėtuvių žiedai ir mūsų laikais atrodo elegantiškai bei nepriekaištingai. Tačiau tuo pat metu jie yra kitokie nei bet kuris modernus papuošalas ir nuolat traukia akį savo išskirtinumu.

Skirtingu metu vyravo konkreti deimanto šlifavimo technika bei juvelyrinio dirbinio stilistika. Pagal tai galima spręsti, kuriai epochai dirbinys priklauso. Ypatinga yra Georgian, Victorian, Edwardian, Art Deco, Art Nouveau laikotarpių juvelyrika.

Victorian epochos auskarai su rožinio šlifavimo deimantais.

Dažnu atveju dėl išliekamosios vertės ir sentimentų ypatingi juvelyrikos dirbiniai keliauja iš kartos į kartą. Daugelis jų patenka ir į privačias kolekcijas, ir į muziejus. Todėl tokių papuošalų paieškos, deja, jau darosi vis sudėtingesnės.

Art Nouveau epochos segė su senovinio europietiškojo šlifavimo deimantais

Art Deco epochos žiedai su rožinio ir senovinio europietiškojo šlifavimo deimantais.

Scroll To Top
  • Meniu
  • Kategorijos
Uždaryti

Krepšelis 0

Uždaryti

Prekių krepšelis tuščias!

Tęsti apsipirkimą