Įdomioji deimantų istorija

"13 amžiuje Prancūzijos karalius Liudvikas IX išleido įstatymą, leidžiantį deimantus nešioti tik valdovui. "

Rašytiniuose šaltiniuose deimantai pirmą kartą paminėti maždaug prieš 3000 metų Indijoje. Žmonės labai vertino šiuos brangakmenius dėl jų savybės laužti šviesą. Puošė jais dievybių skulptūrėles, tikėjo, kad akmenys turi magiškų galių.

Deimanto pavadinimas kilęs iš graikiško žodžio "adamas", reiškiančio "nenugalimasis". Senovės graikai garbino šių akmenų tvirtumą ir laikė juos dievų ašaromis ar žvaigždžių skeveldromis.

Senovės romėnai taip pat labai vertino deimantus, nes jie buvo neįtikėtinai reti. Žmonės nešiojo neapdirbtus akmenis kaip apsaugą. Brangakmeniai, kaip tikėta, juos dėvinčiam asmeniui suteikė jėgos ir drąsos mūšiuose, todėl kai kurie valdovai, vykdami į mūšius, vilkėjo deimantais nusagstytus šarvus.

Pirmajame mūsų eros amžiuje romėnų istorikas Plinijus Vyresnysis rašė, kad deimantas yra vertingiausias ne tik iš brangakmenių, bet ir iš visų dalykų šiame pasaulyje. Jis tikėjo, jog šie akmenys įkūnija dangiškas dvasias ir yra gyvi organizmai.

Viduramžiais deimantai kurį laiką naudoti medicinos tikslais. Popiežius Klementas VII bandė jais išsigydyti skrandžio ligas. Gydytojai jam sugirdė maždaug 40tūkst. dukatų vertės brangakmenių, tačiau šie brangūs "vaistai" pražudė pontifiką, nes pažeidė žarnyną.

Viduramžiais deimantai kurį laiką naudoti medicinos tikslais. Popiežius Klementas VII bandė jais išsigydyti skrandžio ligas. Gydytojai jam sugirdė maždaug 40tūkst. dukatų vertės brangakmenių, tačiau šie brangūs "vaistai" pražudė pontifiką, nes pažeidė žarnyną.

Šimtmečiais deimantai asocijavosi su galia, statusu ir ištikimybe. Karališkųjų šeimų atstovai, siekdami sustiprinti ryšius arba išreikšti savo lojalumą, dovanojo vieni kitiems šiuos brangakmenius. Ilgainiui šis akmuo tapo ir tvirtos meilės simboliu.

Pirmą kartą sužadėtuvių žiedas su deimantu paminėtas 1477 metais, kai Austrijos hercogas Maksimilianas pasipiršo Burgundijos kunigaikštytei Marijai. Jo pavyzdžiu pasekti panoro daugiau Europos kilmingųjų, tad tokių sužadėtuvių žiedų populiarumas vis didėjo.

Šiuolaikinis žiedas su briliantinio šlifavimo deimantais ir knygoje vaizduojamas 15 amžiaus sužadėtuvių žiedas su deimantais, priklausęs Burgundijos kunigaikštytei Marijai.

Visais laikais brangakmenius lydėjo įvairūs mitai. Pavyzdžiui, 16 amžiuje Prancūzijoje sklido gandai, kad garsios italų šeimos atstovė Kotryna Mediči vaišino savo priešus nuodingu gėrimu, pagamintu iš deimantų dulkių.

18-19 amžiuje deimantus Europoje nešiojo daugiausia moterys ir jie laikyti išskirtinai vakaro papuošalu. Šie brangakmeniai nebebuvo turtingųjų privilegija ir juos įsigyti galėjo daugiau žmonių. Tuo metu itin populiarūs buvo tarpusavyje derantys juvelyriniai rinkiniai (angl. parure). Jį sudarydavo vėrinys, auskarai, segė, apyrankė, žiedas. Didelis dėmesys buvo skiriamas ir šių rinkinių dėžutėms, kurios buvo itin dekoratyvios.

Žvelgiant į deimantų istoriją, esminis lūžis įvyko 20 amžiuje, kai jų populiarumas ir prieinamumas pasiekė neregėtas aukštumas. Visa tai siejama su padidėjusia pasiūla ir įtaigiomis marketingo kampanijomis, pasitelkusiomis kino garsenybes. „Deimantas – amžiams" (angl. A Diamond is forever) yra vienas garsiausių reklaminių šūkių pasaulyje. Jis sukurtas 1947 metais ir simbolizavo tvirtą įsipareigojimą ateičiai.

Scroll To Top
  • Meniu
  • Kategorijos
Uždaryti

Krepšelis 0

Uždaryti

Prekių krepšelis tuščias!

Tęsti apsipirkimą